2225J6300394MXT
Mfr.Part #
2225J6300394MXT
Description
CAP CER 0.39UF 630V X7R 2225
GENERAL PURPOSE
Published :
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.39µF
Datasheets
2225J6300394MXT
Knowles Syfer 2225J6300394MXT
0.39μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300394MXT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
2225J6300394MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm