2225J6300394KXT
Mfr.Part #
2225J6300394KXT
Description
CAP CER 0.39UF 630V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.39µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J6300394KXT
Knowles Syfer 2225J6300394KXT
0.39μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300394KXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
2225J6300394KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm