2225J6300392JCT
Mfr.Part #
2225J6300392JCT
Description
CAP CER 3900PF 630V C0G/NP0 2225
GENERAL PURPOSE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
3900pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300392JCT
Knowles Syfer 2225J6300392JCT
3900pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300392JCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225J6300392JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm