2225J6300391MXT
Mfr.Part #
2225J6300391MXT
Description
CAP CER 390PF 630V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J6300391MXT
Knowles Syfer 2225J6300391MXT
390pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300391MXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225J6300391MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm