2225J6300391KCT
Mfr.Part #
2225J6300391KCT
Description
CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 2225
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J6300391KCT
Knowles Syfer 2225J6300391KCT
390pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300391KCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225J6300391KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm