2225J6300391JXT
Mfr.Part #
2225J6300391JXT
Description
CAP CER 390PF 630V X7R 2225
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
390pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300391JXT
Knowles Syfer 2225J6300391JXT
390pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300391JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225J6300391JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm