2225J6300391GCR
Mfr.Part #
2225J6300391GCR
Description
CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300391GCR
Knowles Syfer 2225J6300391GCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 390pF