2225J6300391FCR
Mfr.Part #
2225J6300391FCR
Description
CAP CER 390PF 630V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±1%
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J6300391FCR
Knowles Syfer 2225J6300391FCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 390pF