2225J6300390KCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J6300390KCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 39PF 630V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
39pF
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225J6300390KCT
Knowles Syfer 2225J6300390KCT
39pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300390KCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J6300390KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm