2225J6300390JCT
Mfr.Part #
2225J6300390JCT
Description
CAP CER 39PF 630V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
39pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Tolerance :
±5%
Datasheets
2225J6300390JCT
Knowles Syfer 2225J6300390JCT
39pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300390JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
2225J6300390JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm