2225J6300334MXR
Mfr.Part #
2225J6300334MXR
Description
CAP CER 0.33UF 630V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.33μF
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225J6300334MXR
Knowles Syfer 2225J6300334MXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.33muF