2225J6300334JXT
Mfr.Part #
2225J6300334JXT
Description
CAP CER 0.33UF 630V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.33μF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225J6300334JXT
Knowles Syfer 2225J6300334JXT
0.33μF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300334JXT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R 2R1.
2225J6300334JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm