2225J6300333MXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J6300333MXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.033µF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300333MXT
Knowles Syfer 2225J6300333MXT
0.033μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300333MXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J6300333MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm