2225J6300332MXT
Mfr.Part #
2225J6300332MXT
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 2225
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225J6300332MXT
Knowles Syfer 2225J6300332MXT
3300pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300332MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225J6300332MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm