2225J6300332KXT
Mfr.Part #
2225J6300332KXT
Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
3300pF
Datasheets
2225J6300332KXT
Knowles Syfer 2225J6300332KXT
3300pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300332KXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J6300332KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm