2225J6300332KCT
Mfr.Part #
2225J6300332KCT
Description
CAP CER 3300PF 630V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
3300pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J6300332KCT
Knowles Syfer 2225J6300332KCT
3300pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300332KCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
2225J6300332KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm