2225J6300331JXR
Mfr.Part #
2225J6300331JXR
Description
CAP CER 330PF 630V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J6300331JXR
Knowles Syfer 2225J6300331JXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 330pF