2225J6300330FCR
Mfr.Part #
2225J6300330FCR
Description
CAP CER 33PF 630V C0G/NP0 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
33pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Published :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J6300330FCR
Knowles Syfer 2225J6300330FCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 33pF