2225J6300274MXT
Mfr.Part #
2225J6300274MXT
Description
CAP CER 0.27UF 630V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.27μF
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Datasheets
2225J6300274MXT
Knowles Syfer 2225J6300274MXT
0.27μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300274MXT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225J6300274MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm