2225J6300274MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J6300274MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.27UF 630V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
0.27μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Tolerance :
±20%
Datasheets
2225J6300274MXR
Knowles Syfer 2225J6300274MXR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±20% 0.27muF