2225J6300273JXT
Mfr.Part #
2225J6300273JXT
Description
CAP CER 0.027UF 630V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Capacitance :
0.027μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J6300273JXT
Knowles Syfer 2225J6300273JXT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.027muF