2225J6300272KXT
Mfr.Part #
2225J6300272KXT
Description
CAP CER 2700PF 630V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225J6300272KXT
Knowles Syfer 2225J6300272KXT
2700pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300272KXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225J6300272KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm