2225J6300272KCT
Mfr.Part #
2225J6300272KCT
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 2225
Capacitance :
2700pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Factory Lead Time :
8 Weeks
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J6300272KCT
Knowles Syfer 2225J6300272KCT
2700pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300272KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
2225J6300272KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm