2225J6300272JCR
Mfr.Part #
2225J6300272JCR
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J6300272JCR
Knowles Syfer 2225J6300272JCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 2700pF