2225J6300272GCT
Mfr.Part #
2225J6300272GCT
Description
CAP CER 2700PF 630V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
2700pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225J6300272GCT
Knowles Syfer 2225J6300272GCT
2700pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300272GCT Overview
Ceramic capacitor is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
2225J6300272GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm