2225J6300224MXT
Mfr.Part #
2225J6300224MXT
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2225
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J6300224MXT
Knowles Syfer 2225J6300224MXT
0.22μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300224MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225J6300224MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm