2225J6300223JXT
Mfr.Part #
2225J6300223JXT
Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Published :
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.022µF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300223JXT
Knowles Syfer 2225J6300223JXT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.022muF