2225J6300222JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J6300222JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 630V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
2200pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
630V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Datasheets
2225J6300222JXT
Knowles Syfer 2225J6300222JXT
2200pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300222JXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225J6300222JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm