2225J6300222FCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J6300222FCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
630V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
2200pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
2225J6300222FCT
Knowles Syfer 2225J6300222FCT
2200pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300222FCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225J6300222FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm