2225J6300221JCT
Mfr.Part #
2225J6300221JCT
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 2225
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220pF
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300221JCT
Knowles Syfer 2225J6300221JCT
220pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300221JCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225J6300221JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm