2225J6300221GCT
Mfr.Part #
2225J6300221GCT
Description
CAP CER 220PF 630V C0G/NP0 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225J6300221GCT
Knowles Syfer 2225J6300221GCT
220pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300221GCT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225J6300221GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm