2225J6300184MXT
Mfr.Part #
2225J6300184MXT
Description
CAP CER 0.18UF 630V X7R 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.18µF
Datasheets
2225J6300184MXT
Knowles Syfer 2225J6300184MXT
0.18μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300184MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225J6300184MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm