2225J6300184JXT
Mfr.Part #
2225J6300184JXT
Description
CAP CER 0.18UF 630V X7R 2225
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
0.18µF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J6300184JXT
Knowles Syfer 2225J6300184JXT
0.18μF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300184JXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
2225J6300184JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm