2225J6300183JXT
Mfr.Part #
2225J6300183JXT
Description
CAP CER 0.018UF 630V X7R 2225
Capacitance :
0.018μF
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Published :
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J6300183JXT
Knowles Syfer 2225J6300183JXT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±5% 0.018muF