2225J6300182FCT
Mfr.Part #
2225J6300182FCT
Description
CAP CER 1800PF 630V C0G/NP0 2225
1 (Unlimited)
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1800pF
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
2225J6300182FCT
Knowles Syfer 2225J6300182FCT
1800pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300182FCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225J6300182FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm