2225J6300181KCT
Mfr.Part #
2225J6300181KCT
Description
CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 2225
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
180pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J6300181KCT
Knowles Syfer 2225J6300181KCT
180pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300181KCT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
2225J6300181KCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm