2225J6300181GCT
Mfr.Part #
2225J6300181GCT
Description
CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 2225
2225 (5763 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
180pF
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
2225J6300181GCT
Knowles Syfer 2225J6300181GCT
180pF 630V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300181GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225J6300181GCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm