2225J6300181FCR
Mfr.Part #
2225J6300181FCR
Description
CAP CER 180PF 630V C0G/NP0 2225
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Capacitance :
180pF
Datasheets
2225J6300181FCR
Knowles Syfer 2225J6300181FCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±1% 180pF