2225J6300154MXT
Mfr.Part #
2225J6300154MXT
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
0.15μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J6300154MXT
Knowles Syfer 2225J6300154MXT
0.15μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300154MXT Overview
A 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
2225J6300154MXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm