2225J6300154JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
2225J6300154JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.15UF 630V X7R 2225
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.15μF
Datasheets
2225J6300154JXT
Knowles Syfer 2225J6300154JXT
0.15μF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300154JXT Overview
This device's program size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
2225J6300154JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm