2225J6300153KXT
Mfr.Part #
2225J6300153KXT
Description
CAP CER 0.015UF 630V X7R 2225
Capacitance :
0.015µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V
Datasheets
2225J6300153KXT
Knowles Syfer 2225J6300153KXT
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm X7R 2R1 ±10% 0.015muF