2225J6300153KCR
Mfr.Part #
2225J6300153KCR
Description
CAP CER 0.015UF 630V C0G 2225
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
2225J6300153KCR
Knowles Syfer 2225J6300153KCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 0.015muF