2225J6300153JKT
Mfr.Part #
2225J6300153JKT
Description
CAP CER AUTOMOTIVE
Voltage - Rated :
630V
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
0.015 µF
Series :
FlexiCap?
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Thickness (Max) :
0.165" (4.20mm)
Failure Rate :
Tolerance :
±5%
Features :
High Voltage
Lead Style :
Lead Spacing :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Base Product Number :
2225J
Temperature Coefficient :
C0G, NP0 (1B)
Height - Seated (Max) :
Datasheets
2225J6300153JKT
Knowles Syfer 2225J6300153JKT
FlexiCap? 0.015 μF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G, NP0 (1B) 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300153JKT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm).In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
2225J6300153JKT Features
a size/dimension of 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)