2225J6300153JCT
Mfr.Part #
2225J6300153JCT
Description
CAP CER 0.015UF 630V C0G 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Voltage - Rated :
630V
Published :
Capacitance :
0.015µF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
2225J6300153JCT
Knowles Syfer 2225J6300153JCT
0.015μF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300153JCT Overview
Programs on this device are of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 1B being the highest temperature coefficient.
2225J6300153JCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm