2225J6300152KXT
Mfr.Part #
2225J6300152KXT
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 2225
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J6300152KXT
Knowles Syfer 2225J6300152KXT
1500pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300152KXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
2225J6300152KXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm