2225J6300152KCR
Mfr.Part #
2225J6300152KCR
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 2225
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
2225J6300152KCR
Knowles Syfer 2225J6300152KCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±10% 1500pF