2225J6300152JXT
Mfr.Part #
2225J6300152JXT
Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 2225
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1500pF
Package / Case :
2225 (5763 Metric)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
2225J6300152JXT
Knowles Syfer 2225J6300152JXT
1500pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300152JXT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
2225J6300152JXT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm