2225J6300152JCR
Mfr.Part #
2225J6300152JCR
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 2225
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Datasheets
2225J6300152JCR
Knowles Syfer 2225J6300152JCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±5% 1500pF