2225J6300152GCR
Mfr.Part #
2225J6300152GCR
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 2225
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
2225J6300152GCR
Knowles Syfer 2225J6300152GCR
2225 5763Metric Ceramic Capacitor 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm C0G NP0 1B ±2% 1500pF