2225J6300152FCT
Mfr.Part #
2225J6300152FCT
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 2225
8 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
1500pF
Datasheets
2225J6300152FCT
Knowles Syfer 2225J6300152FCT
1500pF 630V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
2225J6300152FCT Overview
A program's size/dimension is 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
2225J6300152FCT Features
a size/dimension of 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm